• جمعه، ۲۴ آبان ۱۳۹۸
  • اوقات شرعی
  • وضعیت آب و هوا

رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد اظهار داشت: 10 هزار راننده شهر میراث جهانی آموزش می‌بینند

رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد اظهار داشت: 10 هزار راننده شهر میراث جهانی آموزش می‌بینند

رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد از برگزاری دوره‌هایی آموزشی در قالب افزون بر 10 مهارت ویژه براي بیش از 10 هزار راننده یزدی خبر داد.

محمد رضا شفیعی ، رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد در گفتگو با خبرنگار ایسنا منطقه یزد از برگزاری دوره‌هایی آموزشی در قالب افزون بر 10 مهارت ویژه براي بیش از 10 هزار راننده یزدی خبر داد.

وی اقدام به شرکت در این دوره‌ها را در مرحله شروع به صورت داوطلبانه عنوان کرد و گفت: این دوره‌های آموزشی پس از فراگیرشدن به صورت اجباری برگزار مي‌شود و تمام رانندگان پس از دریافت مدارک آموزشی می‌توانند مجوز فعالیت دریافت کنند.

رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد با اشاره به ضرورت ارتقای مهارت رانندگان شهرجهانی یزد با بهره‌مندی از ظرفیت دوره‌های آموزشی يادشده، تصریح کرد: این دوره‌ها در قالب سلسله کارگاه‌های آموزشی با عناوین مهارت‌های حوادث غیرمترقبه، رانندگی تدافعی، قوانین راهنمایی و رانندگی، شاد‌ زیستن و کنترل خشم، اخلاق حرفه‌ای، کمک‌های اولیه، امنیت مسافر، آشنایی با شیوه‌نامه‌های انضباطی، تعمیر و نگهداری خودرو و بیمه ‌و‌ قوانین کار برگزار می‌شود.

شفیعی رانندگان را پیشانی‌های شهر جهانی معرفی کرد و گفت: طي چند سال اخير و پس از جهانی ‌شدن شهر یزد، برخورداری رانندگان از مهارت‌های فنی و فرهنگی اهمیت بیشتری پیدا کرده و این مسئله در رانندگان مبادی‌های ورودی‌ شهر اعم از راه‌آهن، ترمینال و فرودگاه و تاکسی‌های گردشگری اولویت بیشتری دارد چرا که این بخش جزو اولین افرادی هستند که یک گردشگر با آن‌ها ارتباط می‌گیرد و ضروری است که از مهارت‌های لازم برخوردار باشند.

وی همچنين از برگزاری دوره‌های مقدماتی آموزش زبان انگلیسی ویژه براي رانندگان خبر داد و گفت: حداقل مبانی مورد نیاز برای صحبت با گردشگران مباحثی خواهد بود که در این دوره‌ها تدریس خواهد شد، ضمن این که سازمان آمادگی برگزاری دوره‌های پیشرفته و تخصصی زبان انگلیسی متناسب با نیاز و خواسته رانندگان را نیز دارد.

آدرس کوتاه :


معاون عملیات سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری یزد سوء نیت و آتش‌سوزی عمدی را دومین عامل آتش‌سوزی‌های نیمه اول سال جاری شهر یزد عنوان کرد

معاون عملیات سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری یزد سوء نیت و آتش‌سوزی عمدی را دومین عامل آتش‌سوزی‌های نیمه اول سال جاری شهر یزد دانست و ...

۱۳۹۸/۰۸/۲۲ 51 بازدید